بلاگ

۵ راز نگهداری از گیاهان آپارتمانی

۵ راز مهم نگهداری از گیاهان اپارتمانی چیست؟


چگونه گیاهان شاداب تر و با طراوتی داشته باشیم؟

گیاه آپارتمانی

با توجه به شلوغی شهر ها و کوچک تر شدن خانه ها، دیگر حیاط ها و فضای سبز منازل به داخل خانه ها نقل مکان کرده و به نوعی گیاهان از آن سوی پنجره ها به داخل آمدند و در کنار ما به زندگی ادامه میدهند. یکی از دلخوشی های ما همین گیاهان و زیبایی و طراوتشان، و دغدغه ما چگونگی نگهداری هرچه بهتر از این همخانه های دوست داشتنی است. در این مطلب سعی میکنیم بطور کلی به چگونگی نگهداری از گیاهان بپردازیم.

۱-گیاهان زنده اند و نفس میکشند

هیچ وقت فراموش نکنید که گیاهان همانند دیگر موجودات برای زندگی احتیاجاتی دارند. گیاهان همانند ما نفس میکشند، غذا میخورند، به کار و تلاش میپردازند، سرما و گرما را احساس میکنند و حتی احساسات مارا درک میکنند. پس در نگهداری از گیاهان در ابتدا باور داشته باشید که آنها مهربانی شمارا لمس میکنند و نیاز به نفس دارند.

سعی کنید روزها کمی پنجره ها را باز کنید تا هوای تازه در منزل شما و در کنار گیاهان جریان پیدا کند، گیاهان به این جریان نیاز دارند.

۲-گیاهان زندگی بدون نور را دوست ندارند

درست است که گیاهان مختلف نیازهای نوری متفاوتی دارند ولی به این معنی نیست که از نور فراری باشند. همانطور که تاریکی و بی نوری برای انسان ها به مرور زمان انزوا به ارمغان خواهد آورد،گیاهان نیز بی نور خسته و افسرده خواهند شد. پس سعی کنید به نیاز نوری آنها اهمیت دهید تا آنها هم طراوت و تازگی بیشتری به شما هدیه دهند.

۳-آبیاری باید متعادل باشد

بعضی بر این باورند که گیاهان باید همیشه سیراب باشند، گاها بدون توجه به احتیاج گیاه، کم آبی یا پرآبی را به آن تحمیل میکنند ولی باید بدانیم که اگر دوست دارید این مهمانان منازل را طولانی تر کنارتان حفظ کنید باید به احتیاجاتشان اهمیت بدهید و با مطالعه میزان نیاز هر گیاه، آن را به موقع سیراب کنید. یادتان باشد گاهی حتی کمی تشنگی برای گیاهان لازم است. زمانی که گیاهی کمی تشنگی بکشد، ریشه هایش برای رفع این عطش به دنبال آب میگردند و در نتیجه ریشه هایش محکم تر و قوی تر میشوند ولی همین تشنگی هم حد و حدودی دارد و باید لحاظ شود.

۴-خاک مثل تخت خواب است

اینجا دیگر منزل گیاه شماست، تخت خواب گیاهتان. همانطور که شما در تخت خواب خیلی سفت اذیت خواهید شد و در جای خیلی نرم کلافه، گیاهان هم این شرایط را در روند زندگیشان موثر میبینند. هرگیاهی وابسته به نژاد و نوعش، به خاک مناسب خودش نیاز دارد مثلا اگر برای یک گیاه که به خاک نرم نیاز دارد، خاک سفتی انتخاب نمایید باعث میشوید ریشه ی آن زورش به تراکم خاک نرسد و نتواند رشد کند. پس همیشه به یاد داشته باشید برای رشد گیاه برایش خانه مناسبی تهیه کنید.

۵-این نکته را به یاد داشته باشیم

برای نگهداری گیاهان عوامل مختلفی موثر هستند و رعایت این عوامل از قبیل آبیاری مناسب، خاک مناسب، نور مناسب و… میتواند یک گیاه شاداب و با نشاط و در عین حال یک همراهی طولانی مدت را میهمان منارل و نگاه های شما عزیزان نماید.

ما در مجموعه گلبازان تلاش داریم تا با معرفی گیاهان و نیازهای زیستیشان، نگهداری آنها را برایتان آسانتر و طول عمرشان را برایتان طولانی تر نماییم.

مهندس سقط فروش

گلبازان برای گلبازان 

سفارش آنلاین گل و گیاه و تحویل در آدرس شما با گلبازان www.golbazan.com

تبلیغات, گلبازان, گلبازان, مقالات , , , , , , , , , ,
یک دیدگاه
  1. ممنون بسيار عالي

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
سبدخرید